Dzień 12. Kraków – Oleszno. 21 km.

18 lipca 2007

Kraków lokomotywa Szczecinek  lokomotywa Drawsko Pomorskie – Oleszno.

    W ostatnim dniu też miał być upał. Na nasze szczęście, wstaliśmy bardzo wcześnie rano, bo nasz pociąg odjeżdżał skoro świt. Toteż i upał nie zdążył nam dać w kość. Wcześnie rano, pojechaliśmy na kolejowy dworzec główny w Krakowie. Wybraliśmy jednak wersję z targaniem rowerów na perony, które niemało trudu nam przysporzyło. Do windy rower mieścił się tylko w pionie i wymagało to, nawet ode mnie, nie lada wysiłku.

    Podjechał nasz pociąg. Jako, że byliśmy dużo przed czasem, mogliśmy wybrać sobie dowolne miejsca w wagonie rowerowym. Zupełnie odwrotnie, niż na początku naszej wyprawy. Czekała nas długa podróż do Szczecinka.

 

    W Szczecinku mieliśmy sporo wolnego czasu, dlatego też, pojechaliśmy do centrum, które wcale nie jest tak blisko dworca. Zjedliśmy pyszny posiłek w Koko Barze i pojechaliśmy pod Ratusz na lody. Potem, trochę wzdłuż brzegu, wróciliśmy na dworzec. Nasz ostatni pociąg zawiózł nas do Drawska Pomorskiego, w którym zrobiliśmy zakupy do naszej pustej przecież lodówki.

Jura K-Cz 280

     Przez długie lata będziemy pamiętać te jurajskie zamki i górki z pięknymi widokami, tę piękną trasę do i z Ojcowa, tłum ludzi w Krakowie i upał, jakiego jeszcze nie doświadczyliśmy.

    A ja będę jeszcze musiał nabyć nowego Leathermana.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s