Nasza poprzednia strona na http://statystyczni-kowalscy.bloog.pl już nie funkcjonuje choć odwiedziło ją ponad 80 000 oglądaczy!!! 

    Do roweru mnie ciągnęło od zawsze. Gdy kończyłem podstawówkę, marzyłem o Wagancie. Potem jednak przyszedł zachwyt końmi mechanicznymi. Stara miłość jednak nie rdzewieje i w szkole średniej rower przylgnął do mnie na nowo. Ten jednak nie miał przerzutek i był bardzo stary, co nie przeszkadzało mi w pokonywaniu nawet 70 km dziennie. Potem, z kumplami zrobiliśmy pierwszą kilkudniową wyprawę z namiotem. Bardziej liczyła się trasa niż to, co mogliśmy zobaczyć po drodze…

    Kiedy mój syn Paweł dostał na komunię swój „dorosły” rower, urlopy Ani i moje w Pawła wakacje, przerodziły się w rodzinne wyprawy. Może nie od razu nam się wszystkim podobało i zanim się zahartowaliśmy, każdy musiał oddać cząstkę swoich ambicji do części wspólnej. Teraz możemy powiedzieć, że to co widzieliśmy przez te minione lata, wystarczyło by nam na trzy życia, ale jeszcze nie skończyliśmy rowerkować…

    Potem przyszedł pomysł, by zrobić Wielkie Koło, czyli objechać rowerem Polskę dookoła. Tylko skąd wziąć tyle urlopu? A gdyby tak podzielić ten objazd na etapy? I tak narodził się plan na kilka lat. Kilka lat zamieniło się w kilkanaście i ciągle jesteśmy w trakcie.

    Nasze wyposażenie zmieniało się przez lata. Paweł dorastał i zmienił rower. Ania dojrzała do roweru na 28 calowych kółkach. Ja długo pozostawałem przy swoim ulubionym, starym Krossie, a gdy Paweł zaczął studiować na poważnie, przesiadłem się na Jego rower.

    Jeśli ktoś Wam powie, że do takich wypraw jest potrzebny rower za 3 tys. zł, to popatrzcie na nasz sprzęt! Zdjęcie jest w nagłówku bloga.

Ania:
Rower Alu 28″, Voyager Active, 700x40c; amortyzacja nieregulowana z przodu; sakwy przód i tył Crosso Classic.

Paweł:
Rower Alu 28″, Genesis Kansas, 700×35 przód, 700×40 tył, amortyzacja nieregulowana przód; sakwa tylna Basil.

Mariusz:
Rower stalowy Kross Moutain City, 26″, przód 1.75, tył 2.00, bez amortyzacji, sakwy przód  i tył Crosso Classic.

I tutaj się trochę zmieniło… Od 2021 roku, to jest rower UNIBIKE ZETHOS, 23″, 700x35C, amortyzacja blokowana hydraulicznie, Deore XT, a sakwy bez zmian. Muszę nadmienić, że rower został współfinansowany przez koleżanki i kolegów z DK MON i moją teściową.

    Na naszej stronie znajdziecie opisy tras rowerowych z mapkami, zdjęciami, naszymi wspomnieniami oraz Waszymi komentarzami. Wybierzcie kategorię z NASZEGO ROWERKOWANIA.