Dzień 10. Opole. 0 km.

14 lipca 2021 r.

    Plan dnia odpoczynku w Opolu, tuż przed powrotem do domu, został zaplanowany jeszcze wczoraj. Choć nie jestem zwolennikiem muzeów robionych na siłę, to popieram muzea, które pokazują historię w różnoraki sposób. Nie cierpię np.: nadmorskich muzeów, które powstały tylko z myślą o pieniądzach. Z kolei lubię muzea typu Muzeum Piosenki w Opolu. I choć szliśmy tam z taką niezbyt wielką ochotą, to jak magnes przyciągał nas opolski amfiteatr. No i jeszcze jedno przemawiało za… Upał. Wszak w muzeach była czasem klimatyzacja.

    Gdy tylko weszliśmy do muzeum, cieszyłem się jak dziecko. Jeszcze nigdy nie byłem tak pozytywnie zaskoczony wystawą. Wielkie, multimedialne dzieło, które pozwala każdemu odwiedzającemu zwiedzać muzeum w jego własnym tempie. Do tego idealnie dobrane komentarze dziennikarzy muzycznych i artystów. No po prostu pochłonęło mnie do cna. Zaliczyłem każdą ekspozycję, pominąwszy tę, związaną z Edytą Górniak😉. Na końcu Ania już poganiała mnie stanowczo, a mnie ciągle nie chciało się wychodzić. Myślę, że na tę atrakcję trzeba zaplanować co najmniej 4 godziny. No po prostu gorąco polecamy!

    Zaraz po wyjściu poszliśmy na widownię amfiteatru no i oczywiście popatrzeć na tą naszą narodową scenę. Można było stanąć także na deskach, ale nie ciągnęło nas aż tak. Potem przeszliśmy wzdłuż fontann parkowych i uciekliśmy do klimatyzowanych pomieszczeń galerii handlowej. No nie dało się wytrzymać, tak było gorąco.

   Byliśmy także zobaczyć dworzec kolejowy. Głównie pod kątem udogodnień dla rowerzystów. No i przyznaliśmy, że od naszego ostatniego pobytu, wejście i wyjście na perony z objuczonym rowerem, nie stanowi większego problemu. To jest dworzec przyjazny rowerzystom. I do tego pięknie odrestaurowany.

    Jutro czeka nas powrót do domu. Przez niemal całą Polskę.

Jedna uwaga do wpisu “Dzień 10. Opole. 0 km.

  1. Yoᥙ should take рart іn a contest for one of the greatest webѕites on the net.
    Ι’m going to highly recommend this web site!

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s