Dzień 12. Giżycko. 0 km.

25 lipca 2008 r.

     Co warto zobaczyć w Giżycku? Miejsc jest od zarąbania! Byliśmy tam trzeci raz, ale po raz pierwszy zwiedziliśmy pięknie odrestaurowaną wieżę ciśnień.

DSC03490

Na każdym piętrze inna tematyka historyczna z regionu, a na samej górze kawiarenka z widokiem chyba na cały świat! Zawsze też lubimy popatrzeć jak operator ruchomego w bok mostu, korbluje by go udostępnić raz dla ruchu kołowego a raz dla ruchu wodnego. Miło też jest popatrzeć na przepływające przez kanał żaglówki i na ich nietypowe nazwy.

DSC03504

Chciałem też zaliczyć niesamowitą karuzelę w wesołym miasteczku, ale jakoś nie było więcej chętnych. Jest więc pretekst do kolejnego odwiedzenia miasta.

    Tego dnia udało mi się namówić obsługę Kuchni Świata (POLECAMY!!!) do przełączenia ich wielkiego LCD na mecz w finale ligi światowej w siatkówce. Polacy grali odwrotnie proporcjonalnie do jakości obsługi i atmosfery w Kuchniach Świata, czyli przegrali. No cóż! Miło było, miło się siedziało, jeszcze milej piwko się piło, a mecz się przerąbało!!!
Na pocieszenie, wieczorem a właściwie tuż po zmierzchu, w Giżycku odbyła się parada motorów.

DSC03513

Pierwszy raz w życiu tyle motorów przemknęło nam przed oczyma. Były takie z koszem i bez, nowe i stare, quady i facet na rolkach, ścigacze i choppery. Rowerów nie było!!! Nawet był goły motocyklista, ku uciesze młodych a ku zgorszeniu starszych pań. Huk, tłok, spaliny i…. trochę za dużo klaksonów (za dużo trąbili). Zagłuszali pomruk swoich silników. Taki widok cieszy serce i był dla nas nie lada gratką.

    Aha! I jeszcze polecam sklep rowerowy przy ulicy 3 Maja. Jakieś 400 m od mostu zwodzonego. Sprzedaje tam pewna pani, która swoją fachowością z zakresu rowerów zagnie nie jednego rowerkowca. Ale jeśli się na tym nie wyznajecie, to jest to osoba, która Wam na pewno świetnie doradzi!!! A przy tym jeszcze tworzy rękodzieła!!! Kupiłem tam trochę części do rowerku. Kiedy ja pomagałem rowerkowi dojść do siebie, moi współrowerkowcy dzielnie mi pomagali…

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

2 uwagi do wpisu “Dzień 12. Giżycko. 0 km.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s